Yaqin VK-2100 to wysokiej klasy hybrydowy wzmacniacz stereofoniczny. Oferuje bogaty w detale dźwięk o wyjątkowo potężnym dole pasma. Brzmienie jest przejrzyste, okraszone słodyczą oraz smaczkami. W konstrukcji wykorzystano wiele wysokiej jakości komponentów, takich jak kondensatory MKP, tranzystory Toshiba czy dedykowany potencjometr ALPS.
We wzmacniaczu zastosowano osobne transformatory zasilające, dławik. Zastosowano kondensatory o dużych pojemnościach w układach filtrujących tętnienie sieci.
Na przednim panelu wzmacniacza umiejscowiono selektor wejść, pokrętło potencjometru oraz 1parę wejśca liniowego RCA o zmiennej czułości. Czułość ta zmienia się przełącznikiem na przednim panelU. Do wyboru mamy <=0.25 lub <=0.6V. Z tyłu wzmacniacz dysponuje czterema wejściami liniowymi RCA. Panel tylny posiada wejście liniowe RCA oraz wyjścia mocy dla kolumn o impedancji 4ohm i 8ohm
Wzmacniacz gra bardzo dynamicznie, z przepięknym głębokim basem i bardzo dobrym rozciągnięciem na drugim skraju pasma. Gra bardzo szeroką i głęboką sceną. Nic się nie zlewa detale nie giną pod natłokiem innych dźwięków. Średnica jest mocna z bardzo dobrą separacją głosów, szczegółowa i czysta. Charakter wysokich tonów jest delikatny natomiast bas potrafi zagrać nisko.
Mikrodynamika wzmacniacza jest na wysokim poziomie.