Moduł wejsciowy#
Istnieje wiele źródeł dźwięku posiadających rożną impedancje wyjściowa. Aby zapobiec efektowi złej korelacji impedancji wyjściowej z wejściowa, skutkującej degradacja sygnału, w Master 9 zastosowano bufor wejściowy oparty na tranzystorach polowych (FET), które dzięki swojej konstrukcji zapewniają bardzo wysoką impedancje wejścia (90K ohm), niezależnie od impedancji źródła. Tranzystory bufora FET zastosowane w Master 9 pracują w najbardziej liniowym zakresie własnej charakterystyki (kasa A). Dodatkowym zadaniem bufora jest symetryzacja niesymetrycznych sygnałów wejściowych.
Wzmocnienie#
Master 9 jest konstrukcja opartą na autorskiej implementacji wzmacniacza prądowego. Projekt zakłada użycie jak najmniejszej liczby elementów aktywnych w torze audio. Nie zastosowano układów scalonych, ani kondensatorów sprzęgających w bezpośredniej obróbce sygnału. Taka konstrukcja wprowadza znikome zniekształcenia. Cały proces wzmocnienia odbywa się w jednym etapie do maksymalnej wartości i na całej swojej długości jest prowadzony symetrycznie. Tranzystory wzmacniacza pracują w klasie A Tak wzmocniony sygnał jest następnie tłumiony przez zespól mikro styczników i drabinkę rezystorów, do pożądanej wartości wyjściowej (regulacja głośności).
- zalety technologi ASCC:
- minimalna ilość zastosowanych aktywnych elementów toru audio
- wzmocnienie sygnału w jednym cyklu
- praca układu wzmocnienia zawsze w optymalnych warunkach ( np. brak efektu nasycenia - w całym zakresie regulacji głośności, pasmo przenoszenia pozostaje bez zmian )
- transparentność, dynamika i szczegółowość przekazu bez efektu rozjaśnienia czy uczucia "suchości" przekazu
- dzięki pracy wzmacniacza w domenie prądowej, staje się naturalnym zastosowanie pasywnej regulacja głośności
- brak kondensatorów sprzegajacych
Bufor wyjściowy#
Moduł wyjściowy skonstruowany został w układzie Diamond Difference. 4 par dokładnie wyselekcjonowanych tranzystorów wysoko macowych (150W/15A) pracujących w klasie A. Układ charakteryzuje się wydajnością mocy układu klasy A/B z zachowaniem wszelkich zalet pełnej klasy A. Bufor wyjściowy pełni również rolę wysokowydajnego wzmacniacza słuchawkowego o niespotykanej wierności i przejrzystości przekazu. Wzmacniacz jest zoptymalizowany do pracy z większością przetworników słuchawkowych, w tym z systemami o konstrukcji ortodynamicznej (np. Hifiman)
Zasilanie#
Moduł zasilający został wykonany na bazie 3 transformatorów R-core (135W) i 8 niezależnych zasilaczy PSU odpowiedzialnych za dostarczanie optymalnego prądu do wszystkich modułów urządzenia, z podziałem na cześć cyfrową i analogową, zapewniając absolutną separację kluczowych podzespołów przed indukowaniem wzajemnych zakłóceń w funkcji zasilania, jak również optymalnemu dopasowaniu parametrów zasilania. Łączna pojemność kondensatorów stabilizujących zastosowanych w Master 9 to 55000uf.
Kontrola wzmocnienie#
Za regulację głośności odpowiada zestaw rezystorów i mikroprzełączników sterowanych cyfrowo. W 100 krokach realizowana jest logarytmiczną charakterystyka wzmocnienia. Gwarancją precyzji układu są wyselekcjonowane rezystory (DALE). Tak skonstruowany system kontroli wzmocnienia nie wprowadza żadnych zakłóceń i zniekształceń w prezentacji dźwięku. Jest zupełnie neutralny. Z uwagi na unikalną prądową konstrukcję Mastera 9, zastosowanie pasywnego systemu kontroli wzmocnienia nie wymaga konwersji sygnału z domeny napięciowej do prądowej jak ma to miejsce w standardowych konstrukcjach napięciowych.
Obudowa#
Obudowa master 8 wykonana jest w całości z aluminium szczotkowanego. Wszystkie moduły urządzenia są odseparowane od siebie ekranowanymi grodziami. Zespól transformatorów znajduje się w przedniej odseparowanej części urządzenia, co zapobiega wpływowi pola magnetycznego, generowanego przez R-core, na sygnał audio.